Shqiptari kapet me drogë në kufi, ja ku e kishte fshehur!

Polica Kufitare ka vënë nën pranga, ditën e djeshme, 40 vjeçarin nga Saranda, shtetasin A.H. Pas kontrollit të automjetit të tij është konstatuar se në ...

Maqedonia e Veriut/Partitë gati të nisin fushatën për votat e maqedonasve dhe shqiptarëve

Ende pa u shpallur zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, partitë filluan gjuetinë për vota. VMRO-DPMNE njoftoi se nga e hëna karvani i partisë me moton ...

Lajm i fundit/ Prag tragjedie në Lushnjë, shpërthejnë dy bombola gazi

Dy bombola gazi kanë shpërthyer në banesën e një çifti në Lushnjë, duke i lënë ata të plagosur. Iljaz dhe Esma Kojka kishin menduar si ...

Virusi vdekjeprurës/ Kina në alarm, rritet numri i të vdekurve

Numri i të vdekurve nga virusi në Kinë është rritur në nëntë, ndërsa rriten frika pandemike. Numri i vdekjeve nga një koronavirus i ri në ...

Miratohet projektligji për amnistinë/ 700 të dënuar pritet të lirohen

Në mbledhjen e sotme Komisioni i Ligjeve ka miratuar projektligjin për amnistinë, i cili pritet t’i kalojë tashmë Kuvendit. Ky pr/ligj pritet t’iu japë lirinë ...

OSBE/ Rama në Ukrainë/ Kryeministri: Sfidë urgjente kriza Ukrainë-Rusi

Kryeministri Edi Rama në kapacitetet e kreut të OSBE, vizitën e parë pas marrjes së kryesimit të kësaj organizate, është duke e zhvilluar në Ukrainë. ...

Ukraina planifikon hapjen e ambasadës në Tiranë

Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform. Ai ...

Aksident i rëndë në Shkodër/ 32-vjeçarja përplaset nga një makinë, vdes 3 orë më vonë në spital

Ditën e sotme një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë. Një 28-vjeçar me makinë ka përplasur një ...

Fluks nga gripi në Berat/ Çdo ditë paraqiten 100 fëmijë në spital

Fluksi i fëmijëve të të gjitha moshave ka ardhur në rritje në Repartin e Pediatrisë të Spitalit Rajonal Berat,ku 3 javët e para të vitit ...

Hajduti i telefonave të shtrenjtë, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia në kryeqytet pasi akuzohet për vjedhje. Ky shtetas, në orët e pasdites, në zonën “Komuna e Parisit”, kishte vjedhur ...

Ambasadori OSBE/ Reforma zgjedhore sfidë e vështirë, duhet kompromis

Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (OSBE/ODIHR) dhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizuan sot, në Tiranë, një konferencë për ...

Debati për anëtarët e Kushtetueses/ Presidenca kërkesë “Venecias”

Komisioni Venecias është duke përgatitur dërgimin e një misioni fakt mbledhës në Shqipëri, pas kërkesës të parlamentit në lidhje me çështjen e Gjykatës Kushtetuese dhe ...

“Anti-shpifja”/ Gjonaj: Të rrëzohet! Këshilltari i Metës: Ligji nuk sjell rregullimin e pritshëm

Po mbahet mbledhja e radhës e komisionit të medias, ku po diskutohet paketa anti-shpifje. “Paketa anti-shpifje është realizuar në bashkëpunim me OSBE. I qëndrojmë kërkesës ...

‘Policët’ e Portokallisë’ bëjnë të lumtur dy djemtë e vegjël nga Bubqi (FOTO)

Puntata e parë e sezonit të katërt të programit “Dua të të bëj të lumtur” i ishte kushtuar tërësisht tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit ...

Zhgënjim pas 100 vite parlamentarizëm/ Topalli: Me fat që s’jam më pjesë e kalbësirës politike. Dokle: Ka rënë niveli kulturor

Kryesuan Kuvendin në kohë të ndryshme dhe secili la shenjën e tij në drejtimin e seancave plenare. Jozefina Topalli dhe Namik Dokle në 100 vjetorin ...

Deklarimi i dëmeve të tërmetit/ Banorët kanë 1 muaj kohë për njoftimin në platformën online

Të prekurit nga tërmeti kanë 1 muaj kohë për të vetëdeklaruar dëmet e banesave të tyre, në mënyrë që të përfitojnë nga programi për rindërtim. ...

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh

Është gjendur në aksin e vjetër rrugor Vlorë-Fier një automjet i djegur, i cili dyshohet të jetë i autorëve të plagosjes me armë zjarri në ...

Vlorë/ Përfshihet nga flakët dyqani

Vlorë/ Përfshihet nga flakët dyqani 26/01/2020 20:17   Një dyqan i riparim televizorëve është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Zjarrëfikësit kanë bërë të mundur fikjen e ...

Plas skandali, kompania e Agim Kajmakut merr tendera publik

Ish-kryebashkiaku i Vorës Agim Kamajku është në kërkim nga policia prej disa muajsh, megjithatë biznesi i tij familjar vijon të funksionojë normalisht. Madje ky biznes ...

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. “Jemi miq, jemi aleatë dhe jemi partner. ...
scroll to top